rozwiń zwiń
Malwi

Profil użytkownika: Malwi

Warszawa Kobieta
Status Czytelniczka
Aktywność 43 minuty temu
1 168
Przeczytanych
książek
1 169
Książek
w biblioteczce
1 167
Opinii
119 783
Polubień
opinii
Warszawa Kobieta
Dodane| 62 cytaty
Długo zastanawiałam się co napisać o sobie i doszłam do wniosku że najlepiej określa mnie cytat z książki Jarosława Borszewicza "Szukam świata w którym jedna jaskółka czyni wiosnę, gdzie szewc chodzi w butach, gdzie jak cię widzą to dzień dobry, szukam świata w którym człowiek człowiekowi człowiekiem".

Opinie


Na półkach: , , , ,

"Zaginione miasto" Anny Klejzerowicz to książka, która pochłonęła mnie od pierwszych stron. Emil Żądło, znany z poprzednich powieści detektyw, ponownie zabiera nas w fascynującą podróż, tym razem zgłębiając tajemnice pradawnej cywilizacji. Jego nowa przygoda zaczyna się od zagadki tajemniczej figurki z napisem, która prowadzi go do zamurowanej przez Niemców piwnicy w trójmiejskiej kamienicy, gdzie rzekomo ukryty jest skarb.

Anna Klejzerowicz świetnie buduje napięcie, wplatając w fabułę elementy historyczne, co nadaje powieści głębi i autentyczności. Zaintrygował mnie związek między zaginionym miastem w dżungli amazońskiej a Gdańskiem czasów II wojny światowej oraz współczesnym Gdańskiem. Z każdym kolejnym rozdziałem zagłębiałam się coraz bardziej w skomplikowaną sieć intryg, nie mogąc się oderwać.

Postacie są dobrze zarysowane i pełne życia. Emil Żądło i jego przyjaciółka, muzealniczka Marta Zabłocka, tworzą dynamiczny duet, który dodaje fabule kolorytu. Przez całą książkę towarzyszą im żądza i obsesja, niebezpieczeństwo i śmierć, ale także pasja i wielkie emocje, co sprawia, że ich przygody są niezwykle wciągające.

Jednym z najbardziej fascynujących aspektów "Zaginionego miasta" jest sposób, w jaki autorka splata ze sobą różne wątki historyczne i współczesne. Przenoszenie się między tajemniczymi piwnicami Gdańska a zaginionym miastem w amazońskiej dżungli nadaje powieści wyjątkowego charakteru. To połączenie sprawia, że fabuła staje się wielowymiarowa i angażująca, a czytelnik nieustannie odkrywa nowe, zaskakujące powiązania.

Klejzerowicz z dużą umiejętnością kreśli atmosferę tajemnicy i niebezpieczeństwa, która towarzyszy Emilowi i Marcie na każdym kroku. Niektóre sceny trzymają w napięciu do tego stopnia, że trudno oderwać się od lektury. Co więcej, opisy miejsc są tak realistyczne i szczegółowe, że łatwo można je sobie wyobrazić, co potęguje wrażenie, że sami uczestniczymy w tej niebezpiecznej wyprawie.

Relacje między bohaterami również dodają powieści głębi. Emil Żądło, ze swoim nieugiętym charakterem i bystrym umysłem, jest postacią, której trudno nie polubić. Z kolei Marta Zabłocka wnosi do historii nie tylko wiedzę i profesjonalizm, ale także ciepło i ludzką perspektywę. Ich współpraca pełna jest zarówno momentów napięcia, jak i chwil bardziej osobistych, co czyni ich relację jeszcze bardziej autentyczną i interesującą.

Podsumowując, "Zaginione miasto" to książka, która dostarcza nie tylko rozrywki na najwyższym poziomie, ale także skłania do refleksji nad historią i jej wpływem na współczesność. To lektura, która z pewnością zostanie ze mną na długo, i którą gorąco polecam każdemu miłośnikowi literatury kryminalnej i przygodowej.

"Zaginione miasto" Anny Klejzerowicz to książka, która pochłonęła mnie od pierwszych stron. Emil Żądło, znany z poprzednich powieści detektyw, ponownie zabiera nas w fascynującą podróż, tym razem zgłębiając tajemnice pradawnej cywilizacji. Jego nowa przygoda zaczyna się od zagadki tajemniczej figurki z napisem, która prowadzi go do zamurowanej przez Niemców piwnicy w...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , , , ,

Moja opinia o książce "Dom Naszej Pani" Anny Klejzerowicz jest mieszana. Z jednej strony, znowu spotykamy się z Emilem Żądło, który tym razem rozwiązuje zagadkę archeologiczną sięgającą początków XX wieku. Intryga obraca się wokół jednej z największych tajemnic starożytności, co z pewnością jest fascynującym punktem wyjścia. Akcja, umiejscowiona w Gdańsku, ponownie odnosi się do historii miasta jako portu oraz jego żeglugi, co dodaje książce lokalnego kolorytu i głębi.

"Dom Naszej Pani" opowiada o śledztwie w sprawie serii morderstw pracowników muzeum, którzy badali działalność loży masońskiej związanej z kultem tytułowej Naszej Pani. Ta bogini ze starożytnego Tartessos, utożsamiana przez niektórych z zaginioną Atlantydą, stanowi interesujący element fabuły, choć pomysł może wydawać się nieco naciągany.

Z drugiej strony, niektóre elementy książki mnie rozczarowały. Na miejscu zbrodni morderca zostawia tajemniczy znak, symbol loży masońskiej. W opisie książki Marta określa go jako "piękny", a Emil stwierdza, że rysunek go "zauroczył". Tymczasem w rzeczywistości ten symbol jest groteskowy i wygląda jak nieudolny bazgroł z dziecięcego zeszytu. To ma być symbol grupy wolnomularskiej? Ta niespójność wywołała we mnie spory dysonans i niestety, zmniejszyła moją satysfakcję z lektury.

Pomimo moich mieszanych uczuć wobec niektórych aspektów fabuły, muszę przyznać, że Anna Klejzerowicz doskonale buduje napięcie i atmosferę tajemnicy. Autorka potrafi wpleść elementy historyczne i kulturowe w sposób, który nie tylko wzbogaca fabułę, ale także edukuje czytelnika.

Relacje między bohaterami, zwłaszcza między Emilem a Martą, są interesujące i pełne niuansów. Ich dialogi są żywe i naturalne, co sprawia, że łatwo się z nimi utożsamić. Pomimo moich zastrzeżeń co do niektórych symboli i opisów, dynamika między postaciami dodaje książce głębi i autentyczności.

Nie mogę także nie wspomnieć o warstwie artystycznej, która stanowi tło dla całej historii. Sztuka, zwłaszcza ta związana z tajemniczym kultem Naszej Pani, jest fascynującym elementem, który wprowadza dodatkowy wymiar do fabuły. Autorka umiejętnie splata wątki historyczne i artystyczne, co z pewnością jest jednym z mocniejszych punktów książki.

Podsumowując, "Dom Naszej Pani" to książka, która z pewnością zadowoli miłośników kryminałów z historycznym tłem. Mimo pewnych niedociągnięć fabularnych i niespójności, ma wiele do zaoferowania: od interesującej intrygi, przez bogate tło historyczne i kulturowe, aż po barwne postacie. Jest to lektura, która potrafi wciągnąć i zaintrygować, choć momentami może także frustrować. Jeśli szukasz powieści, która łączy w sobie elementy kryminału, historii i sztuki, "Dom Naszej Pani" może być dla Ciebie interesującą propozycją.

Moja opinia o książce "Dom Naszej Pani" Anny Klejzerowicz jest mieszana. Z jednej strony, znowu spotykamy się z Emilem Żądło, który tym razem rozwiązuje zagadkę archeologiczną sięgającą początków XX wieku. Intryga obraca się wokół jednej z największych tajemnic starożytności, co z pewnością jest fascynującym punktem wyjścia. Akcja, umiejscowiona w Gdańsku, ponownie odnosi...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , , , ,

"Cień gejszy" Anny Klejzerowicz zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Historia Emila Żądło, charyzmatycznego dziennikarza o niezwykłej intuicji, wciągnęła mnie od pierwszych stron. Jego spokojne życie w Gdańsku zostaje nagle zakłócone, gdy ktoś podszywa się pod niego na forach internetowych, zostawiając tajemnicze komentarze dotyczące japońskich drzeworytów. Zaintrygowany, Emil rozpoczyna prywatne śledztwo, które prowadzi go do odkrycia niezwykłych powiązań między zagadkowymi zgonami w Trójmieście a historią drzeworytów.

Klejzerowicz mistrzowsko łączy wątki kryminalne z pasjonującą lekcją historii. Intryga jest świetnie skrojona, a klimat niepokojący i tajemniczy. Autorka tworzy niesamowicie sugestywne obrazy, które sprawiają, że trudno oderwać się od książki. Szczególnie zaintrygowała mnie historia namiętnej miłości pięknej gejszy i niemieckiego oficera marynarki, której tragiczny finał łączy się z aktualnymi wydarzeniami.

Podoba mi się, jak Klejzerowicz splata zagmatwane historie z przeszłości z teraźniejszością, tworząc pasjonującą opowieść, w której każdy szczegół ma znaczenie. To nie tylko świetna powieść kryminalna, ale również podróż w świat japońskich tradycji i przeznaczenia.

Warto również podkreślić, jak autorka zgrabnie buduje napięcie i prowadzi czytelnika przez meandry fabuły. Każdy rozdział przynosi nowe zwroty akcji i odkrycia, które wciągają coraz bardziej. Postać Emila Żądło jest niezwykle interesująca – jego determinacja, inteligencja i intuicja sprawiają, że jest on bohaterem, z którym łatwo się utożsamić i któremu chce się kibicować.

"Cień gejszy" to także doskonałe połączenie fikcji literackiej z realiami historycznymi. Anna Klejzerowicz z ogromnym wyczuciem wplata wątki dotyczące japońskiej kultury i tradycji, co dodaje książce głębi i egzotyki. Opisy drzeworytów, gejsz oraz dawnej Japonii są niezwykle plastyczne i wprowadzają nas w zupełnie inny świat.

Nie sposób nie wspomnieć o warstwie emocjonalnej powieści. Historia miłości gejszy i niemieckiego oficera jest poruszająca i tragiczna, co dodaje całej opowieści dramatyzmu. Z kolei obecne wydarzenia w Trójmieście, splecione z tajemnicami przeszłości, tworzą skomplikowaną i fascynującą mozaikę.

Podsumowując, "Cień gejszy" Anny Klejzerowicz to książka, która zachwyca nie tylko intrygującą fabułą i ciekawymi postaciami, ale również bogactwem historycznych i kulturowych odniesień. To powieść, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, dostarczając jednocześnie wielu emocji i refleksji. Zdecydowanie polecam tę książkę każdemu, kto ceni sobie dobrze skonstruowane kryminały z głębszym tłem historycznym.

"Cień gejszy" Anny Klejzerowicz zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Historia Emila Żądło, charyzmatycznego dziennikarza o niezwykłej intuicji, wciągnęła mnie od pierwszych stron. Jego spokojne życie w Gdańsku zostaje nagle zakłócone, gdy ktoś podszywa się pod niego na forach internetowych, zostawiając tajemnicze komentarze dotyczące japońskich drzeworytów. Zaintrygowany, Emil...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika Malwi

z ostatnich 3 m-cy
Malwi
2024-05-19 16:13:39
Malwi dodała książkę Księga wysp ostatnich na półkę Teraz czytam
2024-05-19 16:13:39
Malwi dodała książkę Księga wysp ostatnich na półkę Teraz czytam
Księga wysp ostatnich Anna Klejzerowicz
Cykl: Emil Żądło (tom 5)
Średnia ocena:
6.7 / 10
145 ocen
Malwi
2024-05-19 16:12:19
Malwi oceniła książkę Zaginione miasto na
8 / 10
i dodała opinię:
2024-05-19 16:12:19
Malwi oceniła książkę Zaginione miasto na
8 / 10
i dodała opinię:

"Zaginione miasto" Anny Klejzerowicz to książka, która pochłonęła mnie od pierwszych stron. Emil Żądło, znany z poprzednich powieści detektyw, ponownie zabiera nas w fascynującą podróż, tym razem zgłębiając tajemnice pradawnej cywilizacji. Jego nowa przygoda zaczyna się od zagadk...

Rozwiń Rozwiń
Zaginione miasto Anna Klejzerowicz
Cykl: Emil Żądło (tom 4)
Średnia ocena:
6.8 / 10
197 ocen
Malwi
2024-05-19 06:38:28
Malwi oceniła książkę Dom Naszej Pani na
6 / 10
i dodała opinię:
2024-05-19 06:38:28
Malwi oceniła książkę Dom Naszej Pani na
6 / 10
i dodała opinię:

Moja opinia o książce "Dom Naszej Pani" Anny Klejzerowicz jest mieszana. Z jednej strony, znowu spotykamy się z Emilem Żądło, który tym razem rozwiązuje zagadkę archeologiczną sięgającą początków XX wieku. Intryga obraca się wokół jednej z największych tajemnic starożytności, co ...

Rozwiń Rozwiń
Dom Naszej Pani Anna Klejzerowicz
Cykl: Emil Żądło (tom 3)
Średnia ocena:
6.5 / 10
236 ocen
Malwi
2024-05-18 08:01:43
Malwi oceniła książkę Cień gejszy na
7 / 10
i dodała opinię:
2024-05-18 08:01:43
Malwi oceniła książkę Cień gejszy na
7 / 10
i dodała opinię:

"Cień gejszy" Anny Klejzerowicz zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Historia Emila Żądło, charyzmatycznego dziennikarza o niezwykłej intuicji, wciągnęła mnie od pierwszych stron. Jego spokojne życie w Gdańsku zostaje nagle zakłócone, gdy ktoś podszywa się pod niego na forach intern...

Rozwiń Rozwiń
Cień gejszy Anna Klejzerowicz
Cykl: Emil Żądło (tom 2)
Średnia ocena:
6.5 / 10
498 ocen
2024-05-17 16:06:54
Malwi wypowiedziała się w dyskusji Czytamy w weekend. 17 maja 2024
2024-05-17 16:06:54
Malwi wypowiedziała się w dyskusji Czytamy w weekend. 17 maja 2024

Pierwszy tom już za mn, a teraz kończę  Cień gejszy i  planuję konty...

więcej więcej
 Cień gejszy  Dom Naszej Pani  Zaginione miasto  Księga wysp ostatnich  Pamiętaj o śmierci
Malwi
2024-05-17 06:43:32
Malwi oceniła książkę Sąd ostateczny na
8 / 10
i dodała opinię:
2024-05-17 06:43:32
Malwi oceniła książkę Sąd ostateczny na
8 / 10
i dodała opinię:

"Sąd ostateczny" Anny Klejzerowicz to książka, która od pierwszych stron przyciągnęła moją uwagę i nie pozwoliła się oderwać aż do samego końca. Główny bohater, Emil Żądło, to charyzmatyczny dziennikarz, którego życie zawodowe i osobiste znajduje się na zakręcie. Jego kryzys życi...

Rozwiń Rozwiń
Sąd ostateczny Anna Klejzerowicz
Cykl: Emil Żądło (tom 1)
Średnia ocena:
6.7 / 10
440 ocen
Malwi
2024-05-16 17:43:19
Malwi oceniła książkę Zabójcza nadzieja na
8 / 10
i dodała opinię:
2024-05-16 17:43:19
Malwi oceniła książkę Zabójcza nadzieja na
8 / 10
i dodała opinię:

"Zabójcza nadzieja" Marty Guzowskiej to kontynuacja tryptyku kryminalnego, w którym towarzyszymy France Kruk w kolejnych zawiłych śledztwach. Autorka wciąga nas w mroczne tajemnice Brwinowa, odkrywając skrywane przez lata sekrety miasteczka i jego mieszkańców. Przygoda wpleciona ...

Rozwiń Rozwiń
Zabójcza nadzieja Marta Guzowska
Cykl: Trzy cnoty (tom 2)
Średnia ocena:
7.1 / 10
8 ocen
Malwi
2024-05-16 07:24:20
Malwi oceniła książkę Głosy z lasu na
8 / 10
i dodała opinię:
2024-05-16 07:24:20
Malwi oceniła książkę Głosy z lasu na
8 / 10
i dodała opinię:

"Głosy z lasu" Agnieszki Kaźmierczyk to poruszająca opowieść o Ance, która staje w obliczu nagłych zmian w swoim życiu, kiedy mąż wyraża pragnienie powiększenia rodziny. Pomimo braku gotowości z jej strony, decyduje się na to, co prowadzi do napięć i nieoczekiwanych wydarzeń. Aut...

Rozwiń Rozwiń
Głosy z lasu Agnieszka Kaźmierczyk
Średnia ocena:
8.2 / 10
21 ocen
Malwi
2024-05-15 09:10:45
Malwi oceniła książkę Tranzyt na
4 / 10
i dodała opinię:
2024-05-15 09:10:45
Malwi oceniła książkę Tranzyt na
4 / 10
i dodała opinię:

„Tranzyt” Piotra Kościelnego to książka, która eksploruje tematykę wywiadów, wojsk specjalnych i terroryzmu w Europie, w kontekście masowej migracji i zagrożenia nuklearnego. Pomimo tego, że nie jest to mój typ czytelniczy, muszę przyznać, że autor zgrabnie układa elementy fabuły, budując ...

Rozwiń Rozwiń
Tranzyt Piotr Kościelny
Średnia ocena:
7.3 / 10
36 ocen
Malwi
2024-05-14 14:14:45
Malwi oceniła książkę Łaska na
6 / 10
i dodała opinię:
2024-05-14 14:14:45
Malwi oceniła książkę Łaska na
6 / 10
i dodała opinię:

"Łaska" Anny Kańtoch to podróż przez zawiłe labirynty pamięci i przeszłości. Autorka buduje napięcie, stopniowo odsłaniając tajemnice, które otaczają bohaterów. Historia Marysi, która jako dziecko przetrwała koszmar w lesie, a teraz próbuje uporać się z traumą, porusza głębokie e...

Rozwiń Rozwiń
Łaska Anna Kańtoch
Średnia ocena:
7.1 / 10
2371 ocen

ulubieni autorzy [2]

Lucinda Riley
Ocena książek:
8,1 / 10
27 książek
2 cykle
837 fanów
Graham Masterton
Ocena książek:
6,5 / 10
157 książek
10 cykli
2327 fanów

Ulubione

Lucie Di Angeli-Ilovan Żniwo gniewu Zobacz więcej
Agnieszka Krawczyk Szczęście na wyciągnięcie ręki Zobacz więcej
Remigiusz Mróz Testament Zobacz więcej
Kristin Hannah Gdzie poniesie wiatr Zobacz więcej
Kristin Harmel Księga utraconych imion Zobacz więcej
Katarzyna Michalak Marzycielka Zobacz więcej
Katarzyna Michalak Pisarka Zobacz więcej
Kristin Harmel Księga utraconych imion Zobacz więcej
Michał Śmielak Znachor Zobacz więcej

Dodane przez użytkownika

Agnieszka Krawczyk Szczęście na wyciągnięcie ręki Zobacz więcej
Kristin Hannah Gdzie poniesie wiatr Zobacz więcej
Riley Sager Ocalałe Zobacz więcej
Katarzyna Michalak Pisarka Zobacz więcej
Katarzyna Michalak Marzycielka Zobacz więcej
Kristin Harmel Księga utraconych imion Zobacz więcej
Kristin Harmel Księga utraconych imion Zobacz więcej
Michał Śmielak Znachor Zobacz więcej
John Marrs Co się skrywa między nami? Zobacz więcej

statystyki

W sumie
przeczytano
1 168
książek
Średnio w roku
przeczytane
195
książek
Opinie były
pomocne
119 783
razy
W sumie
wystawione
1 165
ocen ze średnią 6,8

Spędzone
na czytaniu
7 558
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
3
godziny
51
minut
W sumie
dodane
62
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]